Skwalen - skwalan

SKWALEN i SKWALAN (pochodna skwalenu), to ważne składniki produkowane przez nasz organizm. Bezpieczne, skuteczne, nawilżające, antyoksydacyjne, wielofunkcyjne…

Skwalen jest obecnie popularnym suplementem diety pozyskiwanym m in. z oliwy z oliwek, tłuszczu z wątroby rekina. Polecany jako ochrona przed procesami starzenia się organizmu, antyoksydacjyjnymi, nowotworowymi, itp.

Skwalen należy do lipidów ale nie jest tłuszczem (zaliczany jest do grupy węglowodorów wielonienasyconych), występuje w tkankach wielu organizmów żywych – roślin, zwierząt, występuje w płaszczu hydrolipidowym naszej skóry – jednym z najlepszych kosmetyków produkowanych przez nas samych J

Skwalan (pochodna skwalenu) to naturalny emolient (nawilża, natłuszcza, zmiękcza skórę, zapobiega utracie wody z naskórka...), również występuje w płaszczu hydrolipidowym naszej skóry.

W kosmetyce tzw. "białej", Skwalan najczęściej pozyskiwany jest w procesie fermentacji trzciny cukrowej, z oliwek, z ryżu,... Skwalan, który produkowany jest z brazylijskiej trzciny cukrowej, nie zawiera toksycznych produktów ubocznych ani zanieczyszczeń. Badania kliniczne, in vitro, konsumenckie, wykazują wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne skwalanu – jest środkiem wspaniale detoksykującym, wygładzającym, nawilżającym, natłuszczającym, zmiękczającym skórę, łagodzącym podrażnienia (egzema, łuszczyca, trądzik różowaty), ponadto ma dużą zdolność przenikania w głąb skóry, nie pozostawia lepkiej warstwy. Wspiera proces odnowy naskórka, stymuluje produkcję kolagenu, nie zatyka porów skóry (jednak przy skórach tłustych, z dużymi zmianami trądzikowymi, ropnymi - nie zawsze jest zalecany), regeneruje barierę ochronną, poprawia jędrność i elastyczność, jednocześnie wygładzając zmarszczki.

Gdy w młodości mamy problemy z trądzikiem, staramy się za wszelką cenę wysuszyć skórę – nic bardziej błędnego. Suchy naskórek blokuje ujścia gruczołów skóry, zatykając je, co często sprzyja namnażaniu się bakterii beztlenowych i zwiększeniu zmian trądzikowych, ropnych. Właściwa pielęgnacja – mycie skóry delikatnymi środkami myjącymi (np. mleczkiem, delikatną emulsją) z użyciem letniej wody (nie częściej niż dwa razy dziennie), używając ręczników jednorazowych (osuszając, bez pocierania twarzy), często wystarcza do utrzymania zdrowej skóry, długo utrzymującej młody wygląd. Aby skóra się nie świeciła możemy w ciągu dnia zastosować chusteczki higieniczne - osuszając nadmiar sebum. Skóra odwdzięczy się pięknym wyglądem, wykorzystując unikalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb – kosmetyk - sebum, który sama produkuje z zawartością super składników.

/Źródło: LNE, Cabines/

Zapraszam na profesjonalne zabiegi
Tel. 695 702 158