Wodą w zmarszczki

… Zmarszczki pod oczami, mimiczne wokół ust, na czole, itp., gdy zaczynają się pojawiać próbujemy z nimi walczyć na różne sposoby…

Musimy pamiętać, że dobre nawilżenie skóry to najlepsze i podstawowe działanie przeciwzmarszczkowe!!!

Skóra zdrowa, to skóra dobrze nawilżona, która dobrze sobie radzi ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i zaburzeniami wewnętrznymi.

Wiele problemów ze skórą ma swoje źródło w odwodnieniu organizmu właśnie. Składamy się w dużym stopniu z wody - potrzebuje jej mózg, krew, limfa, narządy wewnętrzne … skóra jest na końcu L Skarżymy się na rumień, kruche naczynka, zbytnią wrażliwość skóry, suchość, alergię na kosmetyki. Często rozwiązaniem jest odpowiednio dobrana kuracja nawilżająca z uwzględnieniem lipidów (które będą zapobiegały przeznaskórkowej utracie wody TEWL). Podobnie ma się sprawa ze zmarszczkami, które zaczynają się pojawiać w wyniku odwodnienia. Dobierając odpowiednią pielęgnację nawilżającą, należy uwzględnić: stan skóry, wiek, predyspozycje, czynniki zewnętrzne, warunki pogodowe, itp. Nawilżenie skóry to nie tylko krem, maska czy serum. Wpływ na stan skóry ma m in. wykonywany makijaż, peelingi, środki do mycia (często zbyt agresywne), demakijaż, nawodnienie od wewnątrz i oczywiście dieta.

Myśląc o nawilżaniu, trzeba pamiętać, że skóra głównie gromadzi wodę z wnętrza ciała!!! Jeśli nie będziemy pić odpowiedniej ilości wody codziennie (małe porcje, często), to nasze starania nie dadzą spektakularnych efektów.

Prawidłowo nawilżona skóra składa się w ok 70% z wody, a w naskórku znajduje się ok. 13%. Zasoby te są „ruchome” i dopóki prawidłowo przebiega przeznaskórkowy proces utraty wody (TEWL), to gospodarowanie nimi przebiega prawidłowo. Przyczynami zaburzeń TEWL jest np. nieprawidłowa pielęgnacja skóry. Przesuszanie naskórka – przy cerach trądzikowych („dehydracja”), nadmierna stymulacja przy cerach dojrzałych, przesuszenie związane z wiekiem, itp. Kolejną przyczyną może być hormonozależność skóry. W przypadku kobiet skóra regularnie poddawana jest wahaniom hormonalnym, co może powodować utratę większych ilości wody. Początkowo objawy pojawiają się okresowo, jednak z czasem mogą się utrwalić. Również zimą i ogólnie pojętym zimnem proces TEWL zostaje zaburzony praktycznie „z urzędu”. Wszystkie powyższe przypadki związane są z funkcjonowaniem płaszcza hydrolipidowego. Dlatego zawsze zabiegi pielęgnacyjne powinny się skupiać na jego ochronie i odbudowie.

Kosmetyki do codziennej pielęgnacji na bazie dobrych lipidów uszczelnią naskórek, zapobiegając utracie wody. Bardzo ważną kwestią jest stymulowanie skóry, aby produkowała dobrej jakości własne czynniki wiążące wodę (kolagen, elastynę, kwas hialuronowy). Prawie każdy zabieg kosmetyczny wykazuje działanie nawilżające. Zabiegi ze skwalanem, aloesem, olejami, witaminami: A, C, E, koenzymem Q10, kwasami (np. mlekowym, fitowym, glikolowym) - poprawią nawilżenie oraz pobudzą skórę do odnowy.

Dodatkowo masaże pobudzą krążenie oraz zapewnią elastyczność, odżywienie i nawilżenie głębszym warstwom skóry. Bardzo dobre efekty dają zabiegi z mikronakłuwaniem, laserem, falami radiowymi.

Skóra jest doskonała, nawet wtedy, gdy uważamy inaczej, chroni nas przed zagrożeniami z zewnątrz - starajmy się ją wspierać w jej działaniach!!!

/Źródła: LNE/

Zapraszam na profesjonalne zabiegi
tel: 695 702 158