Moc mikronakłuwania

Mezoterapia mikroigłowa to bezpieczna, naturalna aternatywa dla botoksu, wypełnień, PRP (Plateled Rich Plasma - osocze bogatopłytkowe) i itp.


Terapeutyczne nakłuwania skóry stosowane były już od 1600 r. p.n.e. w Chinach. We współczesnej kosmetologii mikronakłuwanie pojawiło się pod koniec XX w. Jest to terapia polegająca na kontrolowanym mikrouszkadzaniu skóry oraz wprowadzaniu składników aktywnych, co powoduje odbudowę i przebudowę skóry.
Zabieg mikronakłuwania inicjuje kilka procesów zachodzących w skórze:
- poczatkowo mikronakłucia wywołują kontrolowany stan zapalny na skutek mikrourazów skóry;
- następnie uwalniane są krwinki białe, które usuwają uszkodzone komórki oraz zabezpieczają skórę przed zakażeniem;
- w ciagu kilku dni następuje gojenie, które uruchamia kolejny proces;
- przy zagojonym już naskórku - przez kilka miesięcy - w skórze właściwej powstają nowe naczynia krwionośne, fibroblasty (komórki skóry właściwej) , aktywowane zostają płytki krwi i uwalniane czynniki wzrostu. Czynniki wzrostu mają właściwości przyspieszające namnażanie i różnicowanie komórek, stymulują jednocześnie fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego, itp.
Czynniki wzrostu inicjują przebudowę kolagenu (z typu III na typ I). Hamowane jest również działanie proteaz - enzymów rozkładających kolagen.
- ostatni etap - remodeling, regeneracja i przebudowa skóry, trwa od kilku miesięcy do nawet roku.

Procesy inicjowane podczas mikronakłuwania, mobilizują własne siły naprawcze naszego organizmu, poprawiając jędrność, ogólny stan i wygląd skóry. Powodują, że staje się gładka, elastyczna, świetlista, po prostu młodsza.

Warto pamiętać aby zastosować w zabiegu: czynniki wzrostu, witaminę C, odpowiednie peptydy, miedź (naśladujące zabieg PRP - z osoczem bogatopłytkowym), które znacząco poprawią efekty zabiegu.

Ważne aby po zabiegu (kilka dni) w większym stopniu przestrzegać zasad higieny: zawsze czyste ręce, ochrona skóry filtrami UV, nie korzystać z basenu, ograniczyć prace domowe, ogrodowe, przytulanie zwierząt, itp.

/źródła: LNE, Medycyna Estetyczna, Cabines, kongres LNE/