Kosmetyki naturalne

W skład kosmetyku naturalnego wchodzą biooleje a zamiast wody - filtrowanej, termalnej lub mineralnej stosuje się hydrolaty roślinne, zasobne w cenne substancje aktywne oraz wodne i olejowe wyciągi z leczniczych roślin, a także szlachetne olejki eteryczne.

Hydrolaty roślinne, które wchodzą w skład kosmetyków naturalnych mają właściwości pielęgnacyjne, regeneracyjne i terapeutyczne. Hydrolaty powstają w wyniku destylacji parowej i mają konsystencję wody, a ich pH zbliżone jest do naturalnego odczynu skóry. Dzięki temu można je stosować bezpośrednio na skórę i wykorzystać ich zbawienny wpływ. Kosmetyk naturalny zawiera także emulgatory roślinne, które nawilżają skórę. Ekskluzywne naturalne kremy i maseczki sporządza się na hydrolatach i łączy z bioolejami oraz ekstraktami z wyszukanych roślin. Stosowane w naturalnych kosmetykach oleje są najwyższej jakości (tłoczone na zimno, uprawiane w czystym środowisku z zachowaniem dobrych zasad produkcji), z zawartością bezcennych dla skóry witamin oraz kwasów tłuszczowych omega 3 i 6.

Kosmetyk naturalny działa nie tylko na skórę - do ich tworzenia wybiera się surowce wpływające korzystnie na cały organizm. Surowce te wykazują dużą aktywność biologiczną. Zawierają więc wszystko, czego potrzebuje nasze ciało do zachowania zdrowego piękna i doskonałej kondycji. Niezwykle precyzyjne receptury kosmetyków naturalnych oparte na wyszukanych surowcach roślinnych, wymagają solidnej/ rzetelnej wiedzy i umiejętności precyzyjnego doboru składników. Komponenty uzyskiwane z roślin i minerałów są sprowadzane z całego świata.

/źródła: Femi, LNE/