Oczyszczanie twarzy

Zabiegi oczyszczajace, dla cer trądzikowych, problematycznych ale nie tylko. Dokładne oczyszczanie i usunięcie zrogowaciałego naskórka jest dobrodziejstwem dla każdej cery, niezależnie od jej rodzaju. W młodym wieku - częstą przypadłością jest łojotok, w przypadku cer dojrzałych - cykl odnowy naskórka wydłuża się, powodując pogorszenie funkcjonowania i wyglądu skóry.


Oczyszczanie twarzy - zabieg wykonywany tradycyjną metodą manualną, na bazie maski rozpulchniajacej, np. z siemieniem lnianym, z wapozonem lub bez - w zależności od rodzaju cery.
Na skutek zalegania warstw martwych komórek, skóra nie może prawidłowo oddychać, staje się sucha i szara, tworzą się zgrubienia, zaskórniki, prosaki, itd. Gdy naskórek jest zanieczyszczony, widoczne są rozszerzone pory, grudki i krostki. W wyniku wzmożonej pracy gruczołów łojowych niektóre partie mają tendencję do błyszczenia, tzw. strefa T, czyli czoło, nos i broda. Skóra jest niedotleniona i ma nieładny koloryt a pielęgnacja domowa przynosi niewielki efekt. Zabieg poprawia krążenie krwi i limfy, głęboko oczyszcza skórę, eliminuje zaskórniki, prosaki, wypryski, nawilża, uelastycznia, przywraca cerze blask oraz świeży koloryt.

Barbados - zabieg pozwala na manualne oczyszczenie skóry bez użycia wapozonu - dla skór wrażliwych, naczyniowych.
Naturalne dermokosmetyki na bazie minerałów z Morza Martwego, zapewniają bezpieczną pielęgnację skóry naczyniowej, wrażliwej, alergicznej ale również mieszanej, tłustej czy łojotokowej. Brak cieplnego efektu nie narusza warstw międzykomórkowych, eliminując jednocześnie zaczerwienienia i ewentualne podrażnienia. Minerały z Morza Martwego rewelacyjnie oczyszczają skórę a wyciągi roślinne doskonale łagodzą i koją.

Oporny trądzik - kuracja wykorzystuje specjalną kombinację kwasów organicznych (alfa i beta-hydroksy kwasów), witamin, cynku, itp, do efektywnego oczyszczania i leczenia trądzikowej skóry. Trądzik to nie tylko problem młodzieży, to często objaw zaburzeń w gospodarce hormonalnej, sygnalizuje nadprodukcję androgenów lub wzmożoną produkcję testosteronu. Może także pojawiać się u osób zażywających sterydy, zbyt długo żyjących w silnym stresie, itp. Występowanie trądziku może być też uwarunkowane genetycznie. Nadmiar męskich hormonów i/ lub inne przyczyny mogą powodować wzmożoną pracę gruczołów łojowych - zwiększać łojotok, powodujący ich zatykanie oraz wywoływać nadmierne namnażanie bakterii beztlenowych (często również paciorkowców lub gronkowców) i grzybów. Co prowadzi najczęściej do stanów zapalnych. Zabieg na oporny trądzik, efektywnie reguluje wytwarzanie łoju, działa przeciwbakteryjnie (bakterie nie potrafią uodpornić się na kwasy) i przeciwgrzybiczo. Złożona formuła użyta w zabiegu sprawia, że jest on bardzo skuteczną metodą walki z trądzikiem.

Przed

Po zabiegu oczyszczania: