Dlaczego skóra się starzeje?

Skóra aby mogła dobrze funkcjonować, musi być odpowiednio nawilżona i natłuszczona. Przesuszona jest bolesna, napięta, zmęczona a zmarszczki są bardziej widoczne.
Z upływem lat, skóra traci swą naturalną wilgotność. Pozbawiona bariery ochronnej staje się bardzo delikatna i bardziej podatna na procesy starzenia.
Starzenie się skóry jest procesem naturalnym i niestety nieuniknionym
Dlaczego?

Czytaj więcej

Obrzęki a układ limfatyczny

System naczyń limfatycznych przebiega równolegle do systemu żylnego. Jest układem otwartym i tworzy w naszym ciele misterną sieć połączeń. Rzadko zdajemy sobie sprawę, jak ważną rolę w naszym organizmie pełni układ limfatyczny!!!

Czytaj więcej

Algi - skarby morza

ALGI (inaczej wodorosty lub glony) to jeden z najpopularniejszych surowców stosowanych w kosmetyce. Występują w morzach, oceanach, jeziorach, rzekach, a nawet akwariach. Osiągają wielkość od kilku milimetrów do kilku metrów.

Czytaj więcej

Borowina - czarne złoto

Borowina, to jeden z najbardziej naturalnych surowców wykorzystywanych w zabiegach leczniczych i kosmetycznych. Ze względu na jej budowę, skóra bardzo dobrze przyswaja zawarte w borowinie składniki mineralne i organiczne. Należy do peloidów – czyli błot, razem z glinkami, piaskiem i mułami.

Czytaj więcej